Wtorek, 19 lutego 2019

997/112

Tagi: Włocławek pożar ul. Chopina piwnica Na gorąco Region 997/112

AIP 2 listopada 2016, aktualizowano: 2 listopada 2016

Pożar przy Chopina we Włocławku. Kolejny w tym samym bloku!

Pożar wybuchł w piwnicy bloku przy Chopina we Włocławku

Fot.: wloclawek.naszemiasto.pl

W bloku przy ul. Chopina 17a we Włocławku doszło do kolejnego w ostatnich dniach pożaru. Tym razem paliło się w piwnicy budynku.

Pożar wybuchł w poniedziałek o godz. 2:30 w nocy. Włocławscy strażacy otrzymali informacje o zadymieniu na klatce schodowej w bloku przy ul. Chopina we Włocławku. Po przybyciu dwóch zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar drzwi jednej z piwnic.


Cała akcja strażaków trwała około 2 godziny. Nikomu nic się nie stało. Ogień nie pojawił się tam przypadkowo. To nie pierwszy pożar w tym bloku. Miesiąc wcześniej do pożaru doszło w sąsiedniej klatce schodowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (10) »


Tuż przed drzwiami wejściowymi ktoś podpalił stojące wózki dziecięce. Na całej klatce powstało ogromne zadymienie. Mieszkańcy nie mogli wydostać się z domów. Lokatorzy mieszkający na parterze wyskakiwali przez balkon. Pożar zniszczył całą klatkę.

- Ktoś się uwziął na ten blok. Wcześniej nic takiego się tu nie działo. To kolejny pożar w ciągu miesiąca. Boimy się o własne życie - mówi kobieta mieszkająca w bloku.

Czytaj też: Wypadek w Rynarzewie. W akcji LPRCzęść mieszkańców łączy sprawę z podpaleniami śmietników stojących w okolicach bloku. Straż interweniowała tam bardzo często. Policja prowadzi czynności wyjaśniające poniedziałkowy pożar.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.