Wtorek, 19 lutego 2019

Sport

Wysoka wygrana Stali Grudziądz w Unisławiu w A-klasie

Karol Piernicki

W sobotę i niedzielę drużyny z Grudziądza i okolic rozegrały kolejne mecze w niższych ligach piłkarskich. Z dobrej strony pokazała się grudziądzka Stal.

W lidze okręgowej nie powiodło się Radzyniance Radzyń Chełmiński. Zespół Tomasza Piskorskiego przegrał w Wabczu z tamtejszym Wojownikiem 2:5. To dość przykra niespodzianka, bo rywal jest niżej notowany w tabeli.


Sporo powodów do zadowolenia mieli za to piłkarze Stali Grudziądz, którzy efektownie w Unisławiu ograli Unislavię 6:2. Zespół z Mniszka awansował na trzecie miejsce w tabeli A-klasy. Zatrzymać faworyzowanej Unii Wąbrzeźno nie udało się piłkarzom Piasta Łasin, którzy przegrali przed własną publicznością 1:2.

Nie udał się niedzielny występ piłkarzom Węgrowianki Węgrowo, którzy ponieśli wysoką porażkę w meczu 11. kolejki toruńskiej A-klasy. Podopieczni Sławomira Piłata ulegli aż 2:8 w Kijewie Królewskim tamtejszemu Pomowcowi. Zespół spod Grudziądza w tabeli zajmuje dziesiąte miejsce z dorobkiem 11 punktów.

Punkty za darmo w B-klasie dostanie najpewniej Wisła Grudziądz, której rywal - Sparta II Brodnica - nie dojechał na mecz.