Poniedziałek, 18 lutego 2019

Sport

Grudziądzanin Adrian Kurek próbował sił w ucieczkach w Chinach

Adrian Kurek

Fot.: Nadesłana

Karol Piernicki

Było etapowe podium, a w weekend pokaz swoich największych atutów, czyli odważna jazda w ucieczkach. Dobry występ Adriana Kurka.

O trzecim miejscu na jednym z etapów wyścigu Tour of Hainan (w Chinach) wychowanka ALKS Stal Grudziądz szeroko pisaliśmy już w naszym czwartkowym wydaniu papierowym.


Można o tym przeczytać także tutaj.

Kolarz rodem z naszego miasta zapowiadał walkę na kolejnych etapach i udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr.

Podczas siódmego etapu tego prestiżowego wyścigu zawodnik reprezentujący obecnie barwy zawodowej grupy CCC Sprandi Polkowice znalazł się w ucieczce dnia. Sześcioosobowy odjazd w kulminacyjnym momencie uzyskał przeszło trzyminutową przewagę nad peletonem. Niestety, harcownicy zostali doścignięci na siedem kilometrów przed kreską.

- Tym razem nie udało się dojechać przed peletonem, ale myślę, że sprawiliśmy goniącym niemały problem - skomentował swój występ Adrian Kurek.

Dzień później grudziądzanin znów pokazał, że potrafi aktywnie jechać podczas etapów. Po raz kolejny znalazł się ucieczce dnia. Tym razem stało się to na trudnym, górzystym etapie, którego trasa była mocno pofałdowana. Tym razem udało się uzyskać blisko cztery minuty przewagi nad grupą zasadniczą, jednak ponownie okazała się ona bezwzględna dla uciekinierów.

Zresztą w samej ucieczce współpraca układała się średnio. Adrian Kurek stracił kontakt z czołówką na około 25 kilometrów przed metą. Po kolejnych dziesięciu peleton już był razem.

Wyścig Tour of Hainan, który śledzić można było za pośrednictwem Eurosportu, był ostatnim tegorocznym startem grudziądzkiego kolarza.