środa, 23 stycznia 2019

Region

Tagi: Zmiana czasu Na gorąco

AIP 29 października 2016

Dziś przestawiamy zegarki! Zmiana czasu z letniego na zimowy

Cofamy wskazówki z godziny 3 na 2

Fot.: 123rf

W nocy z soboty na niedzielę (z 29 na 30 października) pośpimy dłużej, a wszystko dzięki zmianie czasu na zimowy.

30 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. trzeciej na godz. drugą. Przypomnijmy, że podział na czas letni i zimowy został wprowadzony na początku XX wieku. Po raz pierwszy zastosowali go Niemcy po pierwszej wojnie światowej. Dziś obowiązuje on w całej Unii Europejskiej.


Zobacz też


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (9) »Zmiana czasu ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Wprowadzenie jej miało służyć efektywniejszemu wykorzystaniu światła dziennego i oszczędności energii. Przeciwnicy tego rozwiązania tłumaczą jednak, że obecnie wspomniany powód wydaje się dyskusyjny, a zmiana czasu znacząco zaburza nasz rytm dobowy.

Czytaj także: Toruń. Pogoda na Wszystkich Świętych

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 29-10-2016 19:31

  Oceniono 1 raz 0 1

  - zbig: Nie zegarki przestawiamy tylko czas.

  Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz

  1. 29-10-2016 19:20

   Oceniono 1 raz 0 1

   - mmx: "Wprowadzenie jej miało służyć efektywniejszemu wykorzystaniu światła dziennego" tylko nigdy nie zostalo to wykazane. No nic, mozna zyc w XXI wieku i nadal wierzyc w zabobony.

   Odpowiedz