Poniedziałek, 18 lutego 2019

Sport

Piłkarski rozkład jazdy w niższych ligach na najbliższy weekend

Karol Piernicki

Przed nami kolejne emocje związane z występami lokalnych drużyn w niższych ligach piłkarskich.

Spośród przedstawicieli Grudziądza i powiatu grudziądzkiego jedynie Piast Łasin zagra przed własną publicznością. Jutro o godzinie 14 rywalem ekipy Piasta będzie szósta w tabeli Unia Wąbrzeźno.


Gospodarze są na jedenastym miejscu, ale na pewno postarają się o niespodziankę i urwanie punktów wyżej notowanemu rywalowi.

Pozostałych naszych przedstawicieli czeka sesja wyjazdowa. W innych meczach 11. kolejki toruńskiej grupy A-klasy jutro o godzinie 15 Unislavia Unisław zmierzy się ze Stalą Grudziądz, natomiast w niedzielę o godzinie 14 Pomowiec Kijewo Królewskie spotka się z Węgrowianką Węgrowo. Grudziądzanie będą faworytem swojej konfrontacji, bo są znacznie wyżej w tabeli od rywali, natomiast w drugiej potyczce o wskazanie pewniaka będzie trudno, jako że zagrają drużyny, które są blisko siebie w tabeli.

W 12. kolejce ligi okręgowej Radzynianka Radzyń Chełmiński na wyjeździe zagra z Wojownikiem Wabcz. Podopieczni Tomasza Piskorskiego mają w dorobku aż 11 punktów więcej, zatem mogą liczyć na kolejną zdobycz. Do starcia dojdzie jutro o godzinie 15.

Wreszcie w niedzielę o godzinie 12.30 w ramach 9. kolejki drugiej grupy toruńskiej B-klasy Wisła Grudziądz powalczy o punkty na boisku Zrywu Książki. Rywal dotychczas zdobył zaledwie jeden punkcik i wciąż czeka na pierwsze w sezonie zwycięstwo. Piłkarze Wisły z trzynastoma w dorobku plasują się na wysokim trzecim miejscu.