Poniedziałek, 18 lutego 2019

Tagi: Włochy trzęsienie ziemi Macerata

27 października 2016

Trzęsienie ziemi we Włoszech. 5,4 stopnia w skali Richtera [ZDJĘCIA]

Jak relacjonuje Fox News, spanikowani ludzie wyszli na ulice. Na razie nie ma informacji o zabitych i rannych. W niektórych budynkach w Rzymie pękły okna.

Fot.: AP Photo / Sandro Perozzi

AIP, tob

Pierwsze wstrząsy wystąpiły wczoraj o godz. 19.10 w pobliżu miejscowości Visso, w centralnej części Włoch. Wciąż napływają doniesienia o zniszczeniach i zawalonych budynkach.

Krajowe Centrum Wulkanologii we Włoszech zlokalizowało epicentrum w mieście Macerata niedaleko Perugii, w środkowej części kraju. Amerykańska agencja naukowa United States Geological Survey podała z kolei, że znajdowało się ono na głębokości 10 km, czyli było stosunkowo płytkie. Jak podaje Fox News, środowe trzęsienie ziemi były wyczuwalne na terenie od Perugii przez Rzym do centralnego miasta L'Aquila, które zostało zdewastowane przez silne wstrząsy w 2009 roku.


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (14) »Z kolei w kilku miejscowościach w środkowych Włoszech, takich jak Castelsantangelo sul Nera, zniszczone zostały budynki i nie ma prądu. - Czekamy na ekipę ratunkową. Nic nie widzimy. Jest ciężko, naprawdę ciężko - mówił burmistrz miasteczka Mauro Falcucci. Jak relacjonuje Fox News, spanikowani ludzie wyszli na ulice. Na razie nie ma informacji o zabitych i rannych. W niektórych budynkach w Rzymie pękły okna. Setki osób nie mają prądu.

Setki ludzi bez prąduTrzęsienie ziemi zaalarmowało Włochy, które nie podniosło się jeszcze po silnych wstrząsach o sile 6,2 stopnia w skali Richtera z końca sierpnia. Miały ono miejsce również w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Zginęło wtedy blisko 300 osób, a prawie doszczętnie zniszczone zostały miejscowości Amatrice, Accumoli i Pescara del Tronto. Tysiące ludzi zostało bez dachu nad głową.

Wczoraj wiele z budynków runęło, gdy nie było w nich już ludzi. Opuścili domy po pierwszym wstrząsie, który nastąpił po godzinie 19. Trzeci wstrząs pojawił się przed północą w tym rejonie. Wszystkie wstrząsy miały epicentrum w rejonie miasta Macerata w regionie Marche w środkowych Włoszech.

Czytaj także: Toalety na cmentarzach w Toruniu?


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.