Sport

Jak grano w niższych ligach piłkarskich? Wygrana Węgrowianki

Karol Piernicki

Kiepską serię zanotowali piłkarze drużyn z Grudziądza i okolic w miniony weekend.

W lidze okręgowej Radzynianka Radzyń Chełmiński uległa liderowi ze Świecia aż 1:4. Goście do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Marcina Wanata, który strzelił bramkę także tuż po wznowieniu gry. Potem dwa gole dołożył Patryk Podolski, a miejscowych stać było jedynie na honorowe trafienie Jakuba Bollina pod koniec meczu.

Zespół Tomasza Piskorskiego po jedenastu kolejkach z dorobkiem 19 punktów zajmuje siódme miejsce. Jeszcze większe lanie Stali Grudziądz sprawił lider A-klasy. Pomorzanin Toruń nie miał litości i triumfował aż 7:1 na boisku rywala. Jedyną bramkę dla miejscowych strzelił w 30. minucie Tomasz Rybik. W tej samej serii gier przegrał też Piast Łasin, który na wyjeździe uległ 2:4 Zamkowi Zamek Bierzgłowski.

Wygrała za to Węgrowianka Węgrowo. Podopieczni Sławomira Piłata ograli u siebie 3:2 LZS Świedziebnia. Bramki Marcina Sobolewskiego, Macieja Kandzowskiego oraz jeden gol samobójczy dały trzy punkty gospodarzom.

Tymczasem zweryfikowano wynik meczu z poprzedniej kolejki, w którym Węgrowianka wygrała 3:0 w Łasinie z Piastem. W wyniku błędu kierownictwa drużyny gości ci drudzy... wygrali 3:0 walkowerem.

W miniony weekend natomiast grano również na boiskach B-klasy. W Grudziądzu Wisła bezbramkowo zremisowała z rezerwami brodnickiej Sparty.