Poniedziałek, 18 lutego 2019

Tagi: Toruń Star Force 2016 zlot fanów Gwiezdnych Wojen Gwiezdne wojny Star Wars Star Force w Toruniu

21 października 2016, aktualizowano: 22 października 2016

W tym roku zlotu fanów "Gwiezdnych wojen" w Toruniu nie będzie! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Star Force w Toruniu inaugurowała parada postaci z gwiezdnej sagi, która z orkiestrą Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury defilowała ulicami starówki.

Fot.: Grzegorz Olkowski

Tomasz Bielicki

Organizatorzy Star Force, czyli największego dorocznego święta fanów "Gwiezdnych wojen" w Toruniu, zrezygnowali z organizacji tegorocznej edycji.

„Gwiezdne wojny” to wspólny tytuł dwóch trylogii filmowych George’a Lucasa. Części powstałe na przełomie lat 70. i 80. opowiadają o wojnie Sojuszu Rebeliantów z Imperium Galaktycznym. Główny bohater, Luke Skywalker, uczy się, jak zostać rycerzem Jedi i poznaje tajniki Mocy. Po latach przerwy Lucas nakręcił kolejne trzy części. Baśniowo-fantastyczną otoczkę przysłoniły w nich jednak komputerowe efekty specjalne. Siódmy epizod tego popularnego cyklu miał swoją premierę pod koniec 2015 rok. Kolejny film w ramach tej samej gwiezdnej serii będzie miał premierę już za kilka tygodni - w grudniu.


Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii (56) »Co roku fani gwiezdnej sagi George'a Lucasa spotykali się w Toruniu. W ciągu jednego dnia przez imprezę przewijało się kilka tysięcy osób. Star Force w Toruniu inaugurowała parada postaci z gwiezdnej sagi, która z orkiestrą Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury defilowała ulicami starówki. Tradycją Star Force stały się też spotkania z aktorami, którzy mieli okazji współuczestniczyć w powstawaniu klasycznej „starej” trylogii George’a Lucasa. W tym roku tego wszystkiego nie będzie.

- Przykro nam, że tegoroczna edycja zlotu nie może się odbyć, ale pracujemy pilnie nad następną. Jakie atrakcje chcielibyście na niej zobaczyć? - pytają fanów na Facebooku organizatorzy Star Force.

Czytaj także: Na czym polega fenomen Star Force w Toruniu


Z naszych informacji wynika, że nie udało się w tym roku uzbierać wymaganej sumy pieniędzy potrzebnej do organizacji tegorocznego zlotu fanów. Organizatorzy nie chcieli obniżać dotychczasowej wysokiej poprzeczki, a więc podjęli decyzji, aby Star Force przenieść na kolejny rok. Kiedy dokładnie?

- Celujemy w datę wrześniową - piszą.

Przypomnijmy, że w 2014 roku do przyjazdu na Star Force, największą fanowską imprezę związaną z "Gwiezdnymi wojnami" w Polsce, zachęcał w filmie promocyjnym znany z "Matriksa" aktor Keanu Reeves.Polecamy przeczytać: Złota Kareta "Nowości" dla Rafała Frąckiewicza za organizacje Star Force


Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 22-10-2016 00:22

  Oceniono 2 razy 0 2

  - toruniok: Keanu Reeves z "Martiksa"? Hmm.. Nie znam ;-)

  Odpowiedz

 2. 21-10-2016 19:26

  Oceniono 7 razy 7 0

  - jogurt: "Ósmy będzie miał już za kilka tygodni - w grudniu" - Rogue One to nie 8 epizod, 8epizod wychodzi za rok.

  Odpowiedz