Poniedziałek, 18 lutego 2019

Region

[GRUDZIĄDZ] Koncert orkiestry dętej i licytacje dla Roksany

Chorej Roksanie z Radzynia Chełmińskiego pomaga między innymi Centrum Edukacji Ekologicznej, a za jego pośrednictwem mieszkańcy Grudziądza. Tak było na błoniach nadwiślańskich podczas akcji Sprzątanie świata, tak będzie jutro na koncercie i licytacjach

Fot.: Gerard Szukay

Karol Piernicki

Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu kontynuuje swoją akcję wspierania Roksany Sałatowskiej. Przyłączyć może się każdy grudziądzanin.

Już jutro na terenie centrum odbędzie się kolejna akcja tego typu. Początek o godzinie 14.


- Będzie się ona składała z trzech części - tłumaczy Mateusz Cieślakiewicz, leśniczy Lasów Komunalnych. - Najpierw podsumujemy uroczyście nasz konkurs ekologiczny, po którym odbędzie się koncert reprezentacyjnej orkiestry dętej lasów państwowych z Technikum Leśnego w Tucholi. Ponieważ to impreza plenerowa, będzie miała miejsce wyłącznie przy sprzyjającej pogodzie. Na koniec natomiast odbędzie się licytacja.

Wstęp na całe wydarzenie jest wolny, natomiast dochód z licytacji w całości przekazany zostanie na zakup specjalistycznego chodzika dla Roksany Sałatowskiej, dziewczynki z Radzynia Chełmińskiego, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

O sprawie tej pisaliśmy już kilka razy na łamach „Nowości Grudziądz”.

Można o tym przeczytać między innymi tutaj.

Przypomnijmy, że Centrum Edukacji Ekologicznej prowadzi zbiórkę butelek i nakrętek, dzięki której też zbierane są dodatkowe środki.

Zbiórka taka na szeroką skalę prowadzona była między innymi podczas tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” na błoniach nadwiślańskich.

- Cały czas przynoszone są kolejne nakrętki i butelki, akcja toczy się bardzo dobrze - cieszy się leśniczy. - Jutro będzie można wylicytować wiele pamiątek. Mamy dwie koszulki słynnego polskiego szczypiornisty Mariusza Jurasika, koszulki piłkarzy Olimpii Grudziądz, bluzę Krzysztofa Buczkowskiego czy medale Marleny Wawrzyniak.

Ale licytacja powinna być nie lada gratką nie tylko dla fanów sportu. Pod młotek pójdą też między innymi fotografia autorstwa Arkadiusza Kikulskiego, znaczek przygotowany przez Zarząd Dróg Miejskich czy wyjście z leśniczym na bekowisko.

- Na czas trwania wydarzenia korzystać będzie można z parkingu przy ulicy Rzemieślniczej, nieopodal centrum - informuje Mateusz Cieślakiewicz.

Poglądową mapkę można zobaczyć poniżej.

Parking Centrum Edukacji Ekologicznej

fot. Urząd Miejski Grudziądz

Parking Centrum Edukacji Ekologicznej