Poniedziałek, 18 lutego 2019

Sport

Derby toruńskiej A-klasy dla Węgrowianki Węgrowo. Wygrywali inni

Karol Piernicki

Zwycięstwem 3:0 Węgrowianki Węgrowo zakończyły się dzisiejsze derby w toruńskiej A-klasie. Wygrywali w niższych ligach wszyscy przedstawiciele Grudziądza oraz okolic naszego miasta.

W spotkaniu 9. kolejki toruńskiej grupy A-klasy Węgrowianka Węgrowo pokonała 3:0 na wyjeździe Piasta Łasin.


Bramki dla gości zdobywali Bartosz Rykowski, Krzysztof Szczepański oraz Jakub Puławski. Ekipa dowodzona przez trenera Sławomira Piłata jest obecnie na dziesiątym miejscu w tabeli A-klasy, z kolei Piast zajmuje przedostatnie, trzynaste miejsce.

Na pozycję wicelidera wysforowała się grudziądzka Stal. Ekipa z Mniszka w miniony weekend odniosła bardzo ważne zwycięstwo, pokonując przed własną publicznością 1:0 Cyklona Kończewice, który tym samym spadł na trzecie miejsce w tabeli kosztem właśnie graczy Stali.

Cenną wygraną w lidze okręgowej zanotowali piłkarze Radzynianki Radzyń Chełmiński. Podopieczni Tomasza Piskorskiego wygrali w Lisewie 2:1 z tamtejszą Victorią, która jest na przedostatnim miejscu.

Radzynianka z kolei plasuje się obecnie na szóstej pozycji, ale ma tyle samo punktów co ekipy z lokaty czwartej i piątej.

Bardzo dobrze wiedzie się również w toruńskiej B-klasie zawodnikom grudziądzkiej Wisły, którzy w ostatniej kolejce urządzili sobie ostre strzelanie. Wisła wygrała we Wrockach aż 6:0 ze Zrywem i awansowała na drugie miejsce w ligowej tabeli.