środa, 12 grudnia 2018

Sport

Czarna sobota drużyn z Grudziądza i okolic w niższych ligach

Karol Piernicki

Podsumowanie weekendowych występów piłkarskich drużyn z Grudziądza i okolic w niższych ligach.

Nie udał się wyjazd do Bydgoszczy piłkarzom występującej w lidze okręgowej Radzynianki Radzyń Chełmiński. Zespół Tomasza Piskorskiego uległ tamtejszej Polonii 0:3 i spadł w tabeli na ósmą pozycję, jaką zajmuje po ośmiu rozegranych kolejkach.


Nie powiodło się także naszym reprezentantom w toruńskiej grupie A-klasy. Jedyny punkt zdobyła Stal Grudziądz, która wczoraj zremisowała u siebie 1:1 z Zamkiem Zamek Bierzgłowski. Domową porażkę 0:2 z Pogromem Zbójno zanotował Piast Łasin, który w tabeli jest ostatni.

Prawdziwe lanie w Toruniu dostała natomiast Węgrowianka Węgrowo. Ekipa spod Grudziądza uległa liderowi rozgrywek Pomorzaninowi aż 0:9 i jest w tabeli trzecia od końca. Piłkarze Stali zajmują wysoką, trzecią lokatę.

Zwycięstwem 3:0 piłkarzy Wisły Grudziądz zakończył się mecz 5. kolejki drugiej grupy toruńskiej B-klasy, w którym goście pokonali Saturn Ostrowite. Dzięki zdobytym trzem punktom gracze Wisły przesunęli się w górę ligowej tabeli, wyprzedzając swoich ostatnich rywali. Grudziądzanie z dorobkiem siedmiu oczek plasują się na czwartym miejscu.