Wtorek, 19 lutego 2019

Tagi: Grudziadz kultura kioncer Akcent Green Grass

21 września 2016, aktualizowano: 21 września 2016

W „Akcencie” zagra jeden z najlepszych w kraju zespołów bluesowych

Zespół Green Grass w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia. Do Grudziądza muzycy przyjadą z własnymi kawałkami i hitami bluesowymi

Fot.: Nadesłana

Anita Etter

Po wakacyjnej przerwie wróciły piątkowe spotkania z kulturą - głównie muzyczną - w klubie „Akcent”. Wszystkie imprezy odbywać się będą tradycyjnie o godzinie 19.30. W piątek zakróluje blues.

Zespół Green Gras, który wystąpi w „Akcencie” 23 września, zaistniał na polskiej scenie bluesowej w roku 1991. Ma na koncie kilkaset zagranych koncertów, wśród których były zarówno występy w salach klubowych, jak i na dużych scenach plenerowych. W swojej twórczości zespół posługuje się uniwersalnym muzycznym językiem wywodzącym się z najlepszych tradycji bluesa i rock’n’roll’a. Repertuar stanowią klasyczne bluesowe evergreeny oraz własne kompozycje.


- Zespół jest laureatem kilku prestiżowych festiwali m.in. Rawy Blues, Bluesady w Szczecinie czy Olsztyńskich Nocy Bluesowych - mówi Beata Kastner z Centrum Kultury Teatr. - Wielokrotnie występowali na największych imprezach bluesowych w Polsce, takich jak Suwałki Blues Festival, Toruń Blues Meeting, Muzyczny Camping w Brodnicy czy Przystanek Woodstock.

Do sukcesów Green Grass należy zaliczyć też wspólny koncert z legendą angielskiego rythm and bluesa The Animals, czy występy na jednej scenie z takimi gwiazdami światowego bluesa jak na przykład Dave Kelly. Obecnie trzon zespołu stanowią: Jacek Herzberg (gitara, śpiew), Andrzej Neuman (bas), Robert Robaszewski (perkusja) i Tomasz „Kuro” Kalem_ba (harmonijka).