Poniedziałek, 18 lutego 2019

997/112

Tagi: Region Grudziądz Miasto Policja 997/112 Prawo Pościg

15 września 2016, aktualizowano: 15 września 2016

[GRUDZIĄDZ]Dwa pościgi policyjne ulicami miasta, zatrzymany jeden

Fot.: Łukasz Trzeszczkowski

Karol Piernicki

Dwa pościgi policyjne miały miejsce w krótkim czasie na terenie Grudziądz. Raz uciekał pijany, za drugim razem kierowcy udało się wymknąć.

Pierwsze ze zdarzeń rozpoczęło się na grudziądzkim moście. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli na ulicy Gdyńskiej. Policyjny pościg okazał się nieskuteczny.


Uciekł im w Grudziądzu

- Nasze wozy straciły pojazd na ulicy Lotniczej - przyznaje st. sierż. Maciej Sarzyński, p.o. oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. - Trwa postępowanie w sprawie o wykroczenie. Tak naprawdę jednak dopiero po nim znana będzie ostateczna lista zarzutów. Na razie tym wykroczeniem jest brak zatrzymania się do policyjnej kontroli. Może okazać się, że przewinień było więcej.

Policjanci zapewniają, że chociaż nie udało się dopaść kierowcy, ten nie może czuć się bezpieczny.

- Podejmujemy wszystkie czynności wyjaśniające w tej sprawie - zapewnia przedstawiciel grudziądzkiej policji. - Opieramy się na opinii funkcjonariuszy biorących udział w pościgu, sprawdzany jest monitoring oraz zeznania świadków całego zajścia.

Jeden zatrzymany jest

Mniej szczęścia miała inna osoba, której dzień później też zachciało się uciekać przed policjantami. Tu powodem był alkohol, jednak kierowcę - 36-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego - udało się zatrzymać.

Do zdarzenia doszło nocą w Pieńkach Królewskich. Nasz patrol chciał podjąć do kontroli drogowej samochód osobowy - relacjonuje Maciej Szarzyński. - Kierowca nie zatrzymał się, wyminął funkcjonariusza i usiłował uciec. Samochód nie oddalił się daleko i kilkaset metrów od miejsca, w którym miał zostać skontrolowany, zjechał na drogę gruntową, uderzając czołowo w drzewo.

Siedzący za kółkiem mężczyzna próbował nawet dalszej ucieczki pieszo. Po chwili powrócił jednak z pobliskiego lasu i stwierdził, że zmądrzał.

Po przebadaniu okazało się, że ma w organizmie blisko promil alkoholu. Teraz odpowie za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Samochodem tym podróżowały trzy osoby, z czego jedna została ranna.