Sport

Tagi: Region Grudziądz Sport Żużel Turniej MRGARDEN GKM Grudziądz

12 września 2016, aktualizowano: 12 września 2016

Mike Trzensiok poza podium turnieju Nice Cup w Opolu

Junior MRGARDEN GKM Grudziądz Mike Trzensiok w miniony weekend startował w turnieju w Opolu w ramach kolejnej rundy cyklu Nice Cup

Karol Piernicki

Z czwartą lokatą w kolejnym turnieju z cyklu Nice Cup wrócił do Grudziądza junior Mike Trzensiok. Marcin Nowak znów pojechał w barwach klubu z Krakowa - Speedway Instal Wandy.

Junior MRGADEN GKM Grudziądz w całych zawodach spisywał się dobrze. Rozpoczął co prawda od jedynki, ale trzy kolejne biegi wygrał. Na koniec rundy zasadniczej była druga lokata i z 12 punktami zawodnik klubu z naszego miasta zakwalifikował się do barażu, z którego przedostał się do wielkiego finału.

Marcin Nowak, Mike Trzensiok

Mike Trzensiok w finale był ostatni

W nim natomiast Trzensiok przyjechał ostatni. Wygrał niepokonany w całych zawodach Michał Gruchalski, który pokonał Łotysza Davisa Kurmisa oraz Huberta Czerniawskiego.

W miniony weekend nie próżnował także kolejny z grudziądzkich juniorów Marcin Nowak. Wychowanek klubu z Leszna po raz drugi z kolei wziął udział w meczu Polskiej Ligi Żużlowej w barwach Speedway Wandy Instal Kraków, korzystając z procedury gościa.

Marcin Nowak - MRGARDEN GKM Grudziądz

Siedem oczek juniora z Grudziądza

Nowak na torze pojawił się pięciokrotnie i zdobył siedem punktów. Rozpoczął od zwycięstwa, potem było drugie miejsce, dwa trzecie, a na koniec defekt. Wanda przegrała 42:48.

Wyniki turnieju Nice Cup w Opolu

1. Michał Gruchalski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) - 15 (3,3,3,3,3) + 1. miejsce w finale

2. Davis Kurmis (Lokomotiv Daugavpils) - 10 (2,2,3,1,2) + 2. miejsce w finale

3. Hubert Czerniawski (Stal Gorzów) - 14 (3,3,3,2,3) + 3. miejsce w finale

4. Mike Trzensiok (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 12 (1,3,3,3,2) + 4. miejsce w finale

5. Alan Szczotka (Stal Gorzów) - 12 (3,3,2,3,1)

6. Arkadiusz Madej (Unia Tarnów) - 11 (2,2,2,2,3)

7. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils) - 8 (3,d,2,3,w)

8. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) - 6 (1,1,1,0,3)

9. Dmytro Mostowik (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) - 6 (w,2,1,2,1)

10. Wiktor Lampart (Stal BETAD Leasing Rzeszów) - 6 (2,1,u,2,1)

11. Jarosław Krzywosz (Holistic-Polska Rawicz) - 5 (1,w,2,0,2)

12. Tomasz Gąsior (Kolejarz Opole) - 4 (1,2,0,1,0)

13. Kamil Brzeziński (KM Cross Lublin) - 3 (2,0,w,1,0)

14. Emil Peroń (KM Cross Lublin) - 3 (1,2)

15. Kamil Kamiński (Kolejarz Opole) - 2 (0,0,1,d,1)

16. Marcin Turowski (Get Well Toruń) - 2 (0,1,1,-,-)

17. Bartosz Świącik (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) - 1 (0,1,w,d,-)

Szwedzi z MRGARDEN GKM pojadą w ojczyźnie

Peter Ljung i Antonio Lindbaeck z MRGARDEN GKM Grudziądz wezmą udział jutro wieczorem w meczach piątej kolejki żużlowej szwedzkiej Elitserien. Ten pierwszy reprezentuje w ojczyźnie barwy Dackarny Malilla, która podejmie lidera - Rospiggarnę Hallstavik. Na swoim torze zaprezentuje się również Lindbaeck. Jedenasty zawodnik sobotniego Grand Prix Niemiec wystąpi w barwach Indianerny Kumla w potyczce przeciwko Piraternie Motala.

Szwed Peter Ljung (z prawej) znów udanie zaprezentował się w sparingu i być może wystąpi w sobotnim pojedynku