Poniedziałek, 18 lutego 2019

Sport

Tagi: Region Grudziądz Sport Tenis stołowy ASTS Olimpia-Unia Grudziądz Turniej

2 września 2016, aktualizowano: 2 września 2016

Turniej otwarcia sezonu tenisa stołowego w Grudziądzu. Są gwiazdy

Były pingpongista ASTS Olimpii-Unii Grudziądz Bartosz Such będzie jednym z uczestników jutrzejszego turnieju o puchar prezydenta Grudziądza

Fot.: Gerard Szukay

Karol Piernicki

To jedyna w tym sezonie szansa, by w Grudziądzu zobaczyć tenis stołowy na najwyższym poziomie. Ten turniej otworzy sezon. Nie zabraknie gwiazd.

Impreza na stałe wpisała się do kalendarza sportowych wydarzeń w naszym mieście. I mimo że w tym roku po raz pierwszy od dawna Grudziądz nie będzie miał drużyny w superlidze, o czym zadecydowały względy ekonomiczne, turniejowe granie na otwarcie sezonu znów będzie miało miejsce.


Pisaliśmy o tym tutaj.

W Grudziądzu sprawdzą się przed ligą tenisa stołowego

Zawodnicy walczyć będą o puchar prezydenta miasta.

Dla wielu będzie to także okazja do tego, by w silnej stawce sprawdzić się przed rozpoczynającymi się niebawem rozgrywkami ligowymi.

Organizatorzy zmagań tradycyjnie postawili na sprawdzony model w doborze stawki uczestników imprezy.

- Będzie można zobaczyć byłych zawodników naszego klubu, a więc między innymi Grzegorza Adamiaka, Bartosza Sucha, Artura Daniela czy Marka Badowskiego - wylicza Jerzy Wilmański, wiceprezes ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. - Turniej będzie miał bardzo mocną obsadę, bo wystąpi w nich także czterech zawodników zagranicznych.

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Morliny Ostróda

Bartosz Such

fot. Gerard Szukay

ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Morliny Ostróda Bartosz SuchSilni obcokrajowcy jako gwiazdy

Będą to: Brazylijczyk Cazuo Matsumoto, Czech Pavel Sirucek (obaj Energa-Manekin Toruń), Brytyjczyk Andrew Baggaley oraz Hindus Harmeet Desai (obaj Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz). Wszystko to przedstawiciele klubów rodzimej superligi. Na ich tle zaprezentują się też młodzi pingpongiści grudziądzkiego klubu.

tenis stołowy Energa Manekin Toruń- Morliny Ostróda

Cazuo Matsumoto

fot. Grzegorz Olkowski

tenis stołowy Energa Manekin Toruń- Morliny Ostróda Cazuo MatsumotoEmocji w turnieju otwarcie sezonu nie zabraknie

- Nasza pierwszoligowa młodzież będzie miała okazję sprawdzić się na tle wymagających rywali - dodaje Jerzy Wilmański. - Zapowiadają się interesujące zawody, na które zapraszamy kibiców. Poziom może być zróżnicowany, jednak emocji z całą pewnością nie zabraknie.

Superliga tenisa stołowego: ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz

Szymon Malicki

fot. Gerard Szukay

Superliga tenisa stołowego: ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz Szymon MalickiProgram turnieju otwarcia sezonu

Sobota, od godziny 10 - gry eliminacyjne; około godziny 13 - finały. Wstęp wolny.