środa, 12 grudnia 2018

Sport

[GRUDZIĄDZ] Nad Rudnikiem będzie można spędzić czas na sportowo

Fot.: Anita Etter

Karol Piernicki

Dwa najbliższe dni warto spędzić nad Jeziorem Rudnickim. Nie tylko dlatego, że za oknem od wczoraj ładna pogoda. Będzie można również aktywnie spędzić czas na sportowo.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku przygotował dla wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz turystów atrakcje, które odbywają się tu regularnie już od kilku lat.


Siatkówka plażowa nad Rudnikiem

Dzisiaj o godzinie 10 na plaży miejskiej rozpoczną się kolejne zmagania w siatkówce plażowej. Każdy może spróbować swoich sił w rywalizacji.

- W zawodach mogą wziąć udział zespoły dwuosobowe bez ograniczenia wiekowego - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa grudziądzkiego ratusza. - Drużyny, które przystąpią do rywalizacji, mogą być męskie, żeńskie bądź mieszane.

- Zapisy przyjmowane będą już na godzinę przed startem turnieju.

- System rozgrywek ustalony zostanie w zależności od ilości zgłoszonych drużyn - dodaje przedstawicielka Urzędu Miejskiego - Obowiązują zasady gry według przepisów stosowanych w piłce plażowej.

A można na sportowo w kajakach?

Opłata startowa to 10 zł. Z kolei dzień później coś dla fanów kajaków. W samo południe rozpoczną się w tym samym miejscu regaty. Warunkiem udziału w zawodach jest jego wypożyczenie. Dla wszystkich przygotowano upominki, najlepsi zgarną nagrody.

Tam warto być - dzieje się na plaży

Sobota, godz. 10 (zapisy od godziny 9) - turniej w siatkówkę plażową.

Niedziela, godz. 12 - regaty kajakowe.