Poniedziałek, 18 lutego 2019

Sport

Olimpia Grudziądz bezbramkowo remisuje, a potem wygrywa

Fot.: Gerard Szukay

Karol Piernicki

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii na finiszu przygotowań do nowego sezonu. W meczu sparingowym z Hapoelem Ra`anana padł bezbramkowy remis.

Przeciwnikiem grudziądzkiego pierwszoligowca była ekipa Hapoelu Ra`anana, szósty zespół ostatniego sezonu izraelskiej Premier League.


Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, choć to zespół z Izraela był bliższy wygranej. W 32. minucie Rene Mihelic przegrał jednak pojedynek sam na sam z rzutu karnego z Jakubem Wrąblem, który popisał się skuteczną paradą.

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - Olimpia ElblągW spotkaniu tym biało-zieloni zagrali w składzie: Jakub Wrąbel - Damian Ciechanowski, Matic Žitko, Mariusz Malec, Radosław Jasiński - Dariusz Kłus, Marcin Kaczmarek, Kamil Kurowski, Marcin Smoliński, Jakub Smektała - Damian Michalik.

Rywalem Olimpii w drugim sparingu był trzecioligowy KS Chwaszczyno.

W drugiej kontrolnej potyczce rywalem Olimpii był trzecioligowy KS Chwaszczyno. Wygrali grudziądzanie 2:1 (1:0). Przypomnijmy, że wcześniej podopieczni Jacka Paszulewicza ograli po 2:0 Bałtyk Gdynia i Concordię Elbląg oraz 5:2 Olimpię Elbląg.

- Na dziś mamy zaplanowany trening regeneracyjny, po którym wracamy do Grudziądza - przypomina Jacek Paszulewicz, trener Olimpii. - Nasze przyszłotygodniowe zajęcia już odbywać się będą pod kątem pierwszego meczu ligowego.

Przypomnijmy, że rywalem zespołu z naszego misata będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała, które jeszcze w minionych rozgrywkach występowało na boiskach ekstraklasy, ale nie zdołało się w niej utrzymać.

Tymczasem Damian Ciechanowski, obrońca biało-zielonych, został dodatkowo powołany na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 21. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia w Zielonce. Wcześniej nominację na nie otrzymał inny gracz klubu z Piłsudskiego Karol Angielski.

Olimpia Grudziądz - MKS Klluczbork

Damian Ciechanowski

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - MKS Klluczbork Damian CiechanowskiTo nie koniec dobrych wieści. Prezes grudziądzkiego klubu Jacek Bojarowski został wiceprezesem Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Prezesem formacji zrzeszającej działaczy klubów zaplecza ekstraklasy została Martyna Pajączek (Miedź Legnica).

Konferencja prasowa Olimpii

Jacek Bojarowski

fot. Karol Piernicki

Konferencja prasowa Olimpii Jacek BojarowskiFunkcję wiceprezesa wraz z Jackiem Bojarowskim pełnić będzie Wojciech Cygan (GKS Katowice). Więcej o piłce nożnej przeczytać będzie można również naszym jutrzejszym wydaniu papierowym.