Piątek, 22 września 2017

Sport

Olimpia Grudziądz wygrywa dwa sobotnie sparingi. Oba 2:0[ZDJĘCIA]

Karol Piernicki

To była udana sobota w wykonaniu Olimpii Grudziądz. Podopieczni Jacka Paszulewicza rozegrali przed własną publicznością dwa sparingi. Oba wygrali po 2:0.

Najpierw biało-zieloni zmierzyli się z Bałtykiem Gdynia, a następnie z Concordią Elbląg.

Zapowiedź spotkań można znaleźć tutaj.

Oba kluby w minionym sezonie występował na boiskach III ligi. W obu pojedynkach padł wynik 2:0, a do przerwy gospodarze lepsi byli o jedno trafienie. Premierowego gola w starciu z Bałtykiem zdobył w 43. minucie Kamil Kurowski.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia

Nildo jako asystent w Grudziądzu

Pomocnik grudziądzkiego klubu otrzymał idealne podanie od Nildo i nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem zespołu rywali.

Wynik meczu po godzinie gry ustalił testowany Karol Żmijewski, który popisał się ładnym strzałem zza linii pola karnego.

Teraz Olimpia strzeliła wcześniej

Z kolei spotkanie z Concordią rozpoczęło się dla Olimpii znakomicie. Już po siedmiu minutach gry z bramki cieszył się Oskar Trzepacz, któremu głową podawał Mariusz Malec.

Także siedem minut, tyle że po zmianie stron, miejscowi podwyższyli. Tym razem w roli asystenta (także głową) wystąpił Dariusz Kłus.

Spotkania sparingowe miały na celu sprawdzenie szerokiej liczby piłkarzy. Zarówno tych, którzy mają już kontrakty z Olimpią, jak i graczom testowanym, którym przygląda się sztab szkoleniowy.

- W miarę kolejnych meczów kontrolnych trener będzie dążył do ustawienia optymalnego składu na pierwsze pojedynki ligowe - mówi Jacek Bojarowski, prezes grudziądzkiego klubu. - Cały czas testujemy nowych graczy pod kątem ich ewentualnych występów w naszym zespole.

Nowa rola Michała Wróbla

Dodajmy, że kontrakt z Olimpią przedłużył Maciej Wolski.

Młody, 19-letni pomocnik w minionym sezonie był wypożyczony do Grudziądza z Lechii Gdańsk, ale grał mało. Teraz przy Piłsudskiego zdecydowano się na transfer definitywny tego gracza. Nowej umowy nie ma za to z Michałem Wróblem, ale bramkarz pozostaje w klubie. Będzie w nim pełnić rolę dyrektora piłkarskiego przedszkola, ma się też zająć sprawami marketingu i promocji.