środa, 23 stycznia 2019

Sport

Olimpia Grudziądz wygrywa dwa sobotnie sparingi. Oba 2:0[ZDJĘCIA]

Fot.: Gerard Szukay

Karol Piernicki

To była udana sobota w wykonaniu Olimpii Grudziądz. Podopieczni Jacka Paszulewicza rozegrali przed własną publicznością dwa sparingi. Oba wygrali po 2:0.

Najpierw biało-zieloni zmierzyli się z Bałtykiem Gdynia, a następnie z Concordią Elbląg.


Zapowiedź spotkań można znaleźć tutaj.

Oba kluby w minionym sezonie występował na boiskach III ligi. W obu pojedynkach padł wynik 2:0, a do przerwy gospodarze lepsi byli o jedno trafienie. Premierowego gola w starciu z Bałtykiem zdobył w 43. minucie Kamil Kurowski.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - Bałtyk GdyniaNildo jako asystent w Grudziądzu

Pomocnik grudziądzkiego klubu otrzymał idealne podanie od Nildo i nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem zespołu rywali.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - Bałtyk GdyniaWynik meczu po godzinie gry ustalił testowany Karol Żmijewski, który popisał się ładnym strzałem zza linii pola karnego.

Teraz Olimpia strzeliła wcześniej

Z kolei spotkanie z Concordią rozpoczęło się dla Olimpii znakomicie. Już po siedmiu minutach gry z bramki cieszył się Oskar Trzepacz, któremu głową podawał Mariusz Malec.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - Bałtyk GdyniaTakże siedem minut, tyle że po zmianie stron, miejscowi podwyższyli. Tym razem w roli asystenta (także głową) wystąpił Dariusz Kłus.

Spotkania sparingowe miały na celu sprawdzenie szerokiej liczby piłkarzy. Zarówno tych, którzy mają już kontrakty z Olimpią, jak i graczom testowanym, którym przygląda się sztab szkoleniowy.

- W miarę kolejnych meczów kontrolnych trener będzie dążył do ustawienia optymalnego składu na pierwsze pojedynki ligowe - mówi Jacek Bojarowski, prezes grudziądzkiego klubu. - Cały czas testujemy nowych graczy pod kątem ich ewentualnych występów w naszym zespole.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - Bałtyk GdyniaNowa rola Michała Wróbla

Dodajmy, że kontrakt z Olimpią przedłużył Maciej Wolski.

Młody, 19-letni pomocnik w minionym sezonie był wypożyczony do Grudziądza z Lechii Gdańsk, ale grał mało. Teraz przy Piłsudskiego zdecydowano się na transfer definitywny tego gracza. Nowej umowy nie ma za to z Michałem Wróblem, ale bramkarz pozostaje w klubie. Będzie w nim pełnić rolę dyrektora piłkarskiego przedszkola, ma się też zająć sprawami marketingu i promocji.

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce

Michał Wróbel, a za nim Adrian Bielawski

fot. Gerard Szukay

Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce Michał Wróbel, a za nim Adrian BielawskiOlimpia - Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0).

1:0 - Kamil Kurowski (43), 2:0 - Karol Żmijewski (60).

OLIMPIA: Wrąbel - Bielawski, Kolcz, Kasperkiewicz, Woźniak - Wolski, Kurowski (żk, 74. Waszczuk), Kraska, Kaczmarek (74. Śmiejewski), Żmijewski (74. Rumiński) - Nildo.

Olimpia - Concordia Elbląg 2:0 (1:0)

1:0 - Oskar Trzepacz (7), 2:0 - Radosław Jasiński (52).

OLIMPIA: Królczyk - Ciechanowski, Zitko, Malec, Jasiński (72. Rumiński) - Włodyka, Kłus, Smoliński, Czajkowski, Skórecki (72. Waszczuk) - Trzepacz (72. Śmiejewski).

Więcej o meczach i informacjach z klubu wkrótce.