Poniedziałek, 18 lutego 2019

Sport

Junior i kadet ASTS Olimpii-Unii Grudziądz powalczą przy stole

Z prawej trener Piotr Szafranek

Fot.: Gerard Szukay

Karol Piernicki

Dzisiaj w Zagrzebiu rozpoczynają się mistrzostwa Europy juniorów oraz kadetów w tenisie stołowym. W zawodach udział weźmie dwójka, która reprezentować będzie barwy pierwszoligowej ASTS Olimpii-Unii Grudziądz.

Choć grudziądzki pingpong nie ma ostatnio powodów do zadowolenia (informacje o przeniesieniu pierwszej drużyny do Gdańska - pisaliśmy o tym tutaj), to jednak jest jakiś miły akcent. Na rozpoczynających się dziś w stolicy Chorwacji zawodach rangi mistrzostw Europy w gronie kadetów zobaczymy Samuela Kulczyckiego, a wśród juniorów Artura Grelę.


Obaj reprezentowali barwy rezerw klubu, które grały w I lidze (Kulczycki zagrał nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej).

- I będą to robić nadal, bo mamy z nimi ważne kontrakty - tłumaczy Józef Mularczyk, prezes ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. - W tym względzie nic się nie zmienia. W naszym mieście nadal będzie funkcjonować drużyna pierwszoligowa, która będzie walczyć o utrzymanie.

To w nowym sezonie, a w tym właśnie rozpoczynają się wspomniane mistrzostwa.

Na początek rywalizacja drużynowa. Pierwsze mecze już dzisiaj. Polscy kadeci trafili do grupy A z Rosją, Belgią oraz Grecją, natomiast juniorzy zagrają w grupie B z Rosją, Włochami i Anglią.

Turniej drużynowy potrwa do wtorku. To jednak nie koniec rywalizacji. Potem zawodników czekają konkurencje indywidualne. Jednym z trenerów reprezentacji jest Piotr Szafranek.

Liga Mistrzów, ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Eslovs

Piotr Szafranek

fot. Gerard Szukay

Liga Mistrzów, ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Eslovs Piotr Szafranek