Poniedziałek, 18 lutego 2019

Tagi: Region Grudziądz Kultura Film Dyskusyjny Klub Filmowy Centrum Kultury Teatr

md 18 maja 2016, aktualizowano: 18 maja 2016

Wartką akcja, intrygi, humor w filmie o złowieszczym klanie

Fot.: kadr z filmu

Podczas najbliższego spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Centrum Kultury Teatr pokazany zostanie film "El Clan", oparty na prawdziwej historii rodziny Puccio.

Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar.


Trapero obdarza okrutną opowieść pewną dozą groteski, którą potęguje stylizacja: fryzury, stroje, pozornie niedopasowana ścieżka dźwiękowa. Oparty na prawdziwej historii rodziny Puccio film obfituje w wartką akcję, intrygi, humor oraz świetnie ukazuje czasy dyktatury oraz powrotu demokracji w Argentynie.

Film "El Clan" zostanie pokazany w ramach DKF w czwartek, 19 maja, o godz. 19. Bilety w przedsprzedaży kosztują 5 złotych. W dniu projekcji będą po 7 złotych.