Poniedziałek, 18 lutego 2019

Tagi: Region Grudziądz Kultura Wystawa Fotografia Klub Akcent

md 12 kwietnia 2016, aktualizowano: 12 kwietnia 2016

"Grudziądz z historią w tle" w obiektywie Macieja Kastnera

Fot.: nadesłana / CK Teatr

Nasze miasto w czarno-białych kadrach przez pryzmat zespołu Cela nr 3 pokazuje grudziądzki fotografik. Wystawę będzie można zobaczyć w czwartek, 14 kwietnia, o godz. 18 w galerii klubu Akcent.

- Grudziądz to pięknie miasto – jego nietuzinkową architekturę spichrzy i starego miasta najczęściej doceniają ci, którzy pojawiają się tu po raz pierwszy. Zabytkowe mury i ciekawe miejsca uwieczniane były już wielokrotnie przez fotografików. Zatem jak pokazać miasto i opowiedzieć jednocześnie o ludziach, którzy przecież współtworzą historię tego miejsca. O wszystkich jednocześnie byłoby niemożliwe, ale o pewnej części, można, a nawet należy. Maciej Kastner pokazuje nam "Grudziądz z historią w tle" przez pryzmat tworzącego tu już od ponad trzydziestu lat zespołu punkrockowego Cela nr 3 - mówią organizatorzy czwartkowej wystawy.


Kolekcja prac, które powstały w ramach projektu "Grudziądz z historią w tle", pokazuje miasto, gdzie w historyczne zakątki został umiejętnie wpleciony stary i ceniony zespół punkrockowy Cela nr 3. Zabytki w zestawieniu z muzykami nabierają nowego kształtu i ożywają na nowo, alternatywnie promując historyczne walory Grudziądza. W tym projekcie to widz ma się zastanowić, kto lub co jest ową historią, czy są nią charakterystyczne dla miasta miejsca, czy żywą historią jest nadal koncertujący zespół Cela nr 3.

Prace w formacie 30x40, wykonane zostały na archiwalnym papierze barytowym przy zastosowaniu klasycznej ciemni czarno-białej.

Projekt w całości sfinansowany został ze stypendium artystycznego otrzymanego od prezydenta Grudziądza w 2012 r.

Wernisaż odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia, o godz. 18 w galerii klubu Akcent przy ul. Wybickiego 38 w Grudziądzu.