środa, 23 stycznia 2019

Region

Tagi: turystyka paszport Grudziądz

15 lipca 2014, aktualizowano: 15 lipca 2014

Z paszportem po nagrody

Izabela Godzieba zaprasza miłośników turystyki po paszporty do Informacji Turystycznej na Rynku

Fot.: Anita Etter

Anita Etter

W Informacji Turystycznej wciąż można zaopatrzyć się w Paszport Turystyczny. Dzisiaj można go było zdobyć także na plantach od pracowników Muzeum.

Wystarczy zebrać osiem pieczątek, by jesienią wziąć udział w losowaniu ciekawych turystycznych nagródPodczas wakacji trwa trzecia już edycja Paszportu Turystycznego, czyli akcji zwiedzania najciekawszych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego i odbywających się tam wydarzeń. Wystarczy zebrać osiem pieczątek, by jesienią wziąć udział w losowaniu ciekawych turystycznych nagród.

- W tym roku nie ma konkretnego tematu do którego nawiązywałby paszport - mówi Michał Czepek z Informacji Turystycznej w Grudziądzu. - Wcześniej paszporty były związane z inwestycjami unijnymi w poszczególnych miastach. Grudziądz był obecny w drugiej edycji w ubiegłym roku, a tym razem ponownie znalazł się w gronie 15 najważniejszych punktów na mapie turystycznej miast naszego województwa. W Grudziądzu można uzyskać taki paszport i mapę w Informacji Turystycznej natomiast punktem, w którym otrzymuje się pamiątkową pieczątkę jest grudziądzki Muzeum przy ul. wodnej. Sama idea paszportu, to program lojalnościowy, by turystów nakłonić do zwiedzania naszego pięknego rejonu.

Po zdobyciu ośmiu pieczątek można wysłać swój kupon zgłoszeniowy, który będzie brał udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród. Projekt paszportu jest finansowany ze środków unijnych Urzędu Marszałkowskiego, który przekazał pieniądze na promocję i druk. W sumie wydrukowano 20 tysięcy paszportów.
W naszym mieście jest jeszcze kilkaset egzemplarzy, które będzie można dzisiaj otrzymać z pieczątką przy starostwie powiatowym, gdzie będą stoiska muzealników. Warto dodać, ze projekt kierowany jest nie tylko do turystów spoza naszego województwa, ale także grudziądzan, którzy maja poznać piękno regionu w którym mieszkają. Podczas rodzinnych wypadów do Torunia czy Bydgoszczy można zahaczyć o miejscowości zaznaczone na dodanej na paszporcie mapki. atrakcji kujawsko-pomorskiego. Wśród nich są zaproszenia m.in. na takie imprezy jak Festiwal Smaku w Grucznie, który odbędzie się 23 i 24 sierpnia, Jarmark Cysterski w Tuszynach koło Koronowa, Galę Światła i Energii we wrześniu w Grudziądzu, czy Bella Skyway Festiwal, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Toruniu.
A jakie nagrody czekają na podróżników po województwie?

- Są pakiety weekendowe w różnych hotelach, które współpracują z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną jest też wiele innych nagród rzeczowych - wylicza Michał Czepek. - Wystarczy zwiedzać i zbierać pieczątki. Po zebraniu minimum ośmiu należy wyrwać ze środka kartkę z pieczątkami i wysłać do Bydgoszczy, do wspomnianej organizacji turystycznej do 15 października. W paszporcie jest informacja, gdzie można zdobyć taką pieczątkę
Ważna informacja dla turysty jest też taka, że posiadacz paszportu ma zniżki w każdym mieście. Na przykład w Toruniu są 15 -procentowe zniżki na lody w Cafe Lenkiewicz, czy tańsze bilety wstępu do Kamienicy pod Gwiazdą. W Golubiu Dobrzyniu oferują zniżkę za noclegi na zamku,, a w Lipnie bezpłatny wstęp do Muzeum Poli Negri. z kolei w Nakle bezpłatne można sobie popływać kajakiem.